Od kilku lat Urząd Miejski w Ziębicach, idąc w kierunku rozwoju polityki rowerowej organizuje Rekreacyjne Rajdy Rowerowe, w których biorą udział mieszkańcy powiatu strzelińskiego, ząbkowickiego oraz rowerzyści z Wrocławia, Głuchołaz i Kłodzka.

Dlatego też serdecznie zapraszamy do udziału już w 12 edycji Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego, który odbędzie się 20 sierpnia 2016 roku. Główną ideą rajdów jest połączenie aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu wraz z zaspokajaniem ciekawości związanej z historią gminy Ziębice i gmin ościennych, a także integracją mieszkańców gminy i gości.

Równocześnie zapraszamy na spotkanie wszystkich miłośników jazdy na rowerze – i zapalonych, jak i amatorów, którzy chcieliby wnieść wkład do opracowania Strategii Rozwoju Turystyki Rowerowej w gminie Ziębice, tworzonego przez Urząd Miejski w Ziębicach. Spotkanie odbędzie się 23 sierpnia 2016 roku o godz. 16:30 w sali narad Urzędu Miejskiego w Ziębicach. W trakcie spotkania poruszane będą propozycje tras, które powinny być w niej ujęte. Zapraszamy!

Rozwój turystyki rowerowej_01_