Dzieci z Przedszkola „Baśniowa Kraina” wraz z wychowawczyniami E. Pawlicką i J . Łęską oraz rodzicami wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Kudowy Zdrój Czermnej „Szlakiem ginących zawodów”. Była to szansa na spotkanie z takimi zawodami jak: górnictwo , kowalstwo , tkactwo i piekarnictwo.

Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach garncarskich, podczas których każdy mógł wykonać gliniane naczynie. Wytwory swojej pracy każdy zabrał na pamiątkę do domu. Dzieci zobaczyły m.in.:

  • „Dom Kowala”, w którym na ich oczach powstała podkowa,
  • „Dom Robótek Ręcznych”, w którym podziwiali stare przedmioty i piękne rękodzieła,
  • „Dom Chleba”, gdzie gospodyni pokazała starodawny piec, w którym do tej pory wypieka się chleb, chlebem tym wszyscy uczestnicy wycieczki zostali poczęstowani, a smakowi wiejskiego chleba posmarowanego smalcem lub masłem trudno się było się oprzeć.

Celem wycieczki, która odbyła się 10 czerwca 2016 r. było poznanie środowiska przyrodniczego, zwiedzanie skansenu ginących zawodów, poznanie zwierząt w mini zoo, dostarczenie radości ze wspólnie spędzonych chwil. Dla dzieci największą atrakcją jednak był Zwierzyniec, a w nim bażanty, kozy, alpaka i jelenie, które chętnie jadły z ręki. Uwiecznieniem wycieczki była biesiada przy ognisku w ogromnym drewnianym szałasie, gdzie smażone były kiełbaski.

Dzieci zaprezentowały program artystyczny z okazji Dnia Matki i wręczyły mamom prezenty. Pogoda, atmosfera i dobry humor dopisały, a dzieci wróciły zadowolone. Uwiecznieniem tego spotkania były pamiątkowe zdjęcia, do obejrzenia których  serdecznie zapraszamy 🙂