Informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Kamieńcu Ząbkowicki oraz nasze przedszkole po raz kolejny uczestniczą w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.

W tym roku chcemy pomóc i przynieść radość Pani Beacie i jej 8-letniemu synowi. Pani Beata od ośmiu lat choruje na padaczkę. Samotnie wychowuje syna Wiktora, który ma stwierdzoną niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim oraz atopowe zapalenie skóry. Choroby rodziny wiążą się z dużymi potrzebami i wydatkami na leczenie, rehabilitację, żywność bezglutenową. Podstawowe potrzeby rodziny, to: żywność (produkty bezglutenowe dla Wiktora oraz herbata, kasza, cukier, kawa, makaron, olej, ryż, mąka), środki czystości (proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, płyny czyszczące), MEDIDERM – emulsja do smarowania, odzież zimowa i obuwie dla Pani Beaty (spodnie- legginsy w rozmiarze: 165 cm wzrost, pas 105 cm; bluzka – rozmiar L; kurtka – rozmiar L; trapery – rozmiar: 40), odzież zimowa i obuwie dla Wiktora – rozmiar: 140 cm (kurtka, dresy, trapery – rozmiar: 34), pomoce szkolne (zeszyty, farbki, papier kolorowy, bloki, klej, kredki, plastelina), wyposażenie mieszkania (ręczniki, pościel). Ponadto Pani Beata prosi o meble do kuchni, bo te które ma zaczynają się rozsypywać. Rodzina oprócz podstawowych potrzeb ma też marzenia. Wielką radość przyniosłyby im takie upominki, jak: bluzka dla Pani Beaty i gra planszowa dla Wiktora.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich Rodziców o wsparcie naszej inicjatywy. Wierzymy, że warto pomóc tej rodzinie, szczególnie dlatego, że niedawno zmarła babcia pani Beaty, która była dla nich wsparciem nie tylko finansowym, ale przede wszystkim duchowym. To ona dała im dach nad głową. Ojciec dziecka nie chce utrzymywać z nimi kontaktów. Mimo przeciwności losu pani Beata z podniesioną głową, dumna ze swojego syna – idzie z nim na boisko pograć w piłkę, gdyż Wiktor bardzo to lubi. Pani Beata i Wiktor są dla siebie wzajemnym wsparciem i całym światem. Teraz nasza szkolna społeczność może być wsparciem dla nich. Razem możemy zmieniać świat na lepszy! Dary można przekazać do szkoły lub do przedszkola.

Pamiętajmy: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” (św. Jan Paweł II, Patron naszej szkoły) Poniżej prezentujemy szczegółowe informacje na temat rodziny, której chcemy pomóc:

Opis rodziny:

Pani Beata (28 l.) samotnie wychowuje syna Wiktora (8 l.). Pani Beata od ośmiu lat choruje na padaczkę – stara się o rentę, a u jej syna stwierdzono niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim oraz atopowe zapalenie skóry. Choroby rodziny to kolejne wydatki i wyjazdy, które wiążą się z pieniędzmi. Niedawno zmarła również babcia pani Beaty, która była dla nich wsparciem nie tylko finansowym, ale przede wszystkim duchowym. To ona dała im dach nad głową. Ojciec dziecka nie chce utrzymywać z nimi kontaktów. Od tego czasu rodzinie jest trudniej. Obecnie dochód rodziny to 1811 zł, po odjęciu kosztów leczenia i utrzymania pozostaje im po 495 zł na osobę. Mimo przeciwności losu pani Beata z podniesioną głową, dumna ze swojego syna – idzie z nim na boisko, aby pograć z synem w piłkę, gdyż Wiktor bardzo to lubi. Chciałaby znaleźć pracę, ale choroba jest dużą przeszkodą… syn ją pociesza i mówi: „jeszcze mamo znajdziesz i może wtedy pojedziemy na wymarzone wakacje”. Pani Beata i Wiktor są dla siebie całym światem. Podczas, gdy z panią Beatą było źle to Wiktor dawał jej siłę do życia. Pani Beata prosi o żywność, szczególnie bezglutenową, gdyż jest droga, a Wiktor powinien spożywać właśnie takie produkty. Prosi również o środki czystości, które są bardzo drogie. Pani Beata będzie również wdzięczna za odzież dla niej i Wiktora, gdyż nie zawsze może sobie pozwolić na nowe rzeczy.

Potrzeby rodziny:

 • Żywność: (herbata, kasza, cukier, kawa, makaron, olej, ryż, mąka, produkty bezglutenowe), ponieważ produkty bezglutenowe dla syna są bardzo drogie.
 • Środki czystości: (proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, płyny czyszczące, MEDIDERM – emulsja do smarowania) – zaoszczędzone pieniądze rodzina będzie mogła przeznaczyć na inne potrzebne produkty.
 • Odzież i obuwie:  ponieważ nie wystarcza rodzinie finansów na takie zakupy.

Pani Beata:

 • Rodzaj odzieży: przejściowe; Kategoria: spodnie- legginsy Rozmiar: 165 wzrost, pas 105 cm
 • Rodzaj odzieży: przejściowe; Kategoria: bluzka Rozmiar: L
 • Rodzaj odzieży: zimowa; Kategoria: kurtka Rozmiar: L
 • Rodzaj obuwia: zimowe Kategoria: trapery Rozmiar: 40

Wiktor:

 • Rodzaj odzieży: zimowa; Kategoria: kurtka Rozmiar: 140 cm
 • Rodzaj odzieży: przejściowe; Kategoria: dresy
 • Rodzaj obuwia: zimowe Kategoria: trapery Rozmiar: 34
 • Pomoce szkolne: zeszyty, farbki, papier kolorowy, bloki, klej, kredki, plastelina.

Wyposażenie mieszkania: ręczniki, pościel.

Brakujące sprzęty: Pani Beata prosi o meble do kuchni, bo te które ma zaczynają się rozsypywać.

Specjalne upominki: Pani Beata – bluzka, Wiktor – gra planszowa.

SZLACHETNA PACZKA 2016_01