W Gimnazjum Publicznym im. Adama Mickiewicza w Kamieńcu Ząbkowickim odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Rosiek. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Koło Przyjaciół Biblioteki oraz Gminne Centrum Kultury dla uczniów naszego gimnazjum oraz  Szkoły Podstawowej nr  1 w Kamieńcu Ząbkowickim.

Pani Barbara Rosiek, która 6 czerwca 2016 r. odwiedziła nasza szkołę, przyjechała do Kamieńca wraz z bratem, który czynnie uczestniczył w spotkaniu oraz chętnie zabierał głos. Poetka, a zarazem psycholog kliniczny, w swoich książkach zawiera problemy społeczeństwa takie jak uzależnienie od narkotyków, samotność, odrzucenie… Utwory te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Wydarzenie było bardzo ciekawe, autorka „Pamiętnika narkomanki” odpowiedziała na wiele nurtujących pytań. Panią Barbarę na pewno zaskoczył fakt z jakim zaangażowaniem uczestnicy prowadzili z nią swoisty dialog, zadając pytania o najróżniejsze sprawy. Ogrom pytań, na które uczniowie (oraz brat pisarki!) oczekiwali odpowiedzi sprawił, że spotkanie momentami zmieniało się w wywiad, a oni sami stali się najbardziej dociekliwymi dziennikarzami. Wypowiedzi pisarki miały dość refleksyjny charakter. Kilka zdań, które niektórym na pewno zostanie na długo w pamięci.

„Depresja to brak miłości”

„Być wolnym, to znaczy nie bać się”

Teraz żadna z osób obecnych na poniedziałkowym spotkaniu nie ma wątpliwości, że narkotyki potrafią pojawić się niespodziewanie w naszym życiu i zniszczyć je szybciej, niż mogłoby się wydawać. Narkomania to choroba jak każda inna, oddziałuje nie tylko na ofiarę, ale i na jej bliskich. Depresja natomiast często wiąże się z samotnością. Takie osoby są smutne i w skrajnych wypadkach sięgają nawet po próbę samobójczą.

Po spotkaniu rozdane zostały autografy, zrobione zdjęcia, a niektórzy postanowili chwilę porozmawiać z Panią Barbarą Rosiek. Uczniów bardzo interesowało życie autorki, padły pytania dotyczące jej pupilów, muzyki oraz zainteresowań. Poznali bliżej naszego wyjątkowego  gościa i zaczęli jeszcze chętniej sięgać po jej książki.

Dominika Pastuszka