Trzy-czterolatki z Przedszkola Publicznego nr 1 pod opieką  pani Alicji Gomółki wybrały się do Urzędu Pocztowego w Kamieńcu Ząbkowickim, aby utrwalić zdobyte w przedszkolu wiadomości na temat tej instytucji użyteczności publicznej i przyjrzeć się jej z bliska.

Od progu powitała nas Pani Naczelnik, która oprowadziła po budynku poczty i w sposób przystępny i ciekawy opowiedziała o pracy ludzi pracujących na poczcie. Dowiedzieliśmy się jaką drogę musi przebyć list od nadawcy do adresata, wiemy też jak prawidłowo zaadresować kopertę, gdzie nakleić znaczek. Dowiedzieliśmy się też, że na poczcie można nadać paczkę, przesłać pieniądze, zapłacić rachunki i załatwić mnóstwo innych spraw.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty, mogły zaobserwować pracę urzędników pocztowych i uświadomić sobie, jak wielkie znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym. Najważniejszym jednak punktem wycieczki było przybijanie pieczątek na list do świętego Mikołaja i wrzucanie go do worka. Dzieci już kilka dni wcześniej pisały listy do Mikołaja i dekorowały koperty.

Wycieczka, która odbyła się 18 listopada 2015 r., była ogromnym przeżyciem, ponieważ nic tak nie zaznajamia dziecka z danym środowiskiem, jak możliwość obejrzenia go na żywo. Na zakończenie spotkania pani naczelnik wręczyła dzieciom kolorowe książeczki. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.