Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 zaprezentowali kolejną wieczornicę. Tym razem spotkanie uczniów, nauczycieli i rodziców odbyło się w Czerwonym Kościółku, a bohaterem wieczornicy był ksiądz Jan Twardowski, którego poezja łączy w sobie prostotę, umiłowanie świata, ludzi i Boga.

Nieprzypadkowo wieczornica odbyła się w czerwcu – ksiądz Jan od biedronek urodził się 1 czerwca, a w tym roku obchodzimy 101 rocznicę jego urodzin. Upływający czas z wolna oddala nas od osoby księdza Jana Twardowskiego, który zachęcał by kochać tych, co szybko odchodzą i być jak tęcza, co sobą nie zajmuje miejsca. Powoli zacierają się rysy Jego twarzy i oddala się od nas ciepło Jego uśmiechu. Ale to, co pozostawił po sobie, wiersze, kazania, utwory prozatorskie prowadzi nas w świat zamyślenia i zadumy, wrażliwości i pogody ducha. Ksiądz Twardowski wbrew upływowi czasu potrafił ocalić w sobie dziecko. Zachował zdolność dziwienia się wszystkiemu, co Go otaczało, zauważał najmniejszy przejaw dobra, cieszył się z każdego dnia.

Wieczornica, która odbyła się 16 czerwca 2016 r., została przygotowana przez Panie Bogumiłę Pietrusewicz, Aleksandrę Rembiasz, Grażynę Mikulską, Małgorzatę Kocjan przy współpracy Pani Mai Otfinowskiej, Pani Lidii Jagody i Pani Elżbiety Dąbrowskiej.