Witajcie nam goście, witajcie nam mili. Bardzo się cieszymy, żeście tu przybyli. Dzisiaj obchodzimy Dzień Mamy i Taty. Będą pocałunki, życzenia i kwiaty. Tymi słowami Igor oraz Justyna przywitali wszystkich rodziców – Kochane Mamy i Drogich Tatusiów na uroczystość, która odbyła się 25 maja 2016 r. w grupie 5–latków pod kierunkiem pani Sylwii.

Kto jest dla nas cenniejszy ponad naszych Rodziców, nie ma takiego skarbu, który mógłby zastąpić Mamę i Tatę szczególnie w tym najmłodszym wieku. Następnie nadszedł czas na występy małych artystów, Daria wcieliła się w panią ogrodniczkę, która dbała o swoje kwiatki, a dziewczynki; Natalia, Gabrysia, Laura i Justyna przedstawiły inscenizację pt.: „Tulipan”. Dzieci pięknie recytowały pozostałe wiersze przygotowane dla mamy i taty, śpiewały piosenki oraz tańczyły „Wiosenną poleczkę”. Wzruszające chwile przeżyli Tatusiowie, po tym jak usłyszeli piosenkę „Tata jest potrzebny” w wykonaniu swoich pociech.  Zrobiony z miłością i ujmującą prostotą koszyczek, wręczony po występie oraz szczery uścisk ukochanej mamy i taty były wyrazem głębokiej miłości i podziękowania za to, że są, że kochają, i że są najlepsi na całym świecie. Spotkanie  uwieńczone było słodkim poczęstunkiem. Na zakończenie Rodzice wraz ze swymi pociechami oraz nauczycielką grupy mogli spędzić kilka chwil przy kawie oraz ciasteczku.

To właśnie Mamie oraz Tacie należą się największe podziękowania za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy codzienny dzień, to dla nich ten dziecięcy trud. Każdy jak umie w tym dniu dziękuje swoim Rodzicom.