W Przedszkolu nr 2 odbył się „Międzynarodowy Dzień Ziemi” przygotowany przez wychowawców grupy 3-4 latków Małgorzatę Grajek i 5-6 latków Małgorzatę Wilk. We wszystkich grupach przedszkolnych prowadzone były zajęcia mające na celu wzbogacić wiedzę dzieci na temat ekologii, a w szczególności jak możemy zadbać o naszą planetę.

W grupie 3-4 latków i w 5-6 latków odbył się konkurs ekologiczny. Celem konkursu było podnoszenie u najmłodszych dzieci świadomości czym jest ekologia. Kolejnym punktem dochodów „Dnia Ziemi”, które miały miejsce się 22 kwietnia 2015 r.  było wykonanie przez dzieci pięknych prac plastycznych pt. „Ja mały ekolog” oraz przeprowadzono quiz o czystości środowiska. Ostatnim punktem obchodów Dnia Ziemi był przemarsz przedszkolaków wraz z paniami na plac przedszkolny. Dzieci ubrane były na kolorowo, a na głowach miały opaski symbolizujące ziemię i jej piękno. Przedszkolaki klaszcząc w dłonie recytowały hasło Dnia Ziemi: „O ziemię dbamy bo ją kochamy!” Dzieci przy pomocy pań wychowawczyń posadzili kwiatki na placu przedszkolnym.

To był cudownie spędzony dzień dla wszystkich dzieci w przedszkolu, a całość uroczystości została sfotografowana na pamiątkę. Na długo zapamiętają ten dzień i mam nadzieję, że posadzone kwiatki będą kwitły cały rok, dodając naszemu placu zabaw uroku i pięknych barw. Na koniec pragnę podziękować dzieciom za aktywny udział w obchodach „Dnia Ziemi”, a rodzicom bardzo dziękuję za zakupienie pięknych kwiatków.