Uczniów klas I a i I b Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II odwiedziły Panie Katarzyna i Paulina z firmy KAMAYU  Art.

Obie panie 9 maja 2016 r. przeprowadziły warsztaty artystyczne „Kraina Mydełek”, podczas których wspólnie z dziećmi stworzyły zapachowe mydełka. Wcześniej jednak wprowadziły dzieci w  temat, opowiadając krótką historię powstawania mydła. Następnie rozmawiały o potrzebie i konieczności dbania o higienę osobistą. Dziewczęta i chłopcy byli bardzo zadowoleni z faktu, że każdy mógł stworzyć pachnące mydełko dla swojej mamy z bliskiego  Dnia Matki. Z dużym zaangażowaniem wybierali różne płatki kwiatów i ziół, bawiąc się przy tym świetnie. Podczas, gdy mydełka zastygały, pani Kasia i pani Paulinka bawiły się z uczniami. Gotowe mydełka zostały pięknie zapakowane, a dzieci na pamiątkę warsztatów otrzymały dyplomy.

Nasi uczniowie na pewno na długi czas zapamiętają te ,,pachnące” zajęcia. Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie i pani Paulinie za pożytecznie i mile spędzony czas.