Pierwszy dzień kwietnia to dzień żartów i zaskakujących zmian. Tak było w Szkole Podstawowej nr 1. Nie chodzi jednak o żart, ale zaskakującą zmianę, ponieważ uczniowie zajęli miejsce swoich nauczycieli i poprowadzili lekcje.

Dzień Samorządności, w tym roku, wyjątkowo został przeniesiony na dzień 1 kwietnia ze względu na październikowe obchody 70–lecia szkoły, ale to wcale nie wpłynęło na zaangażowanie uczniów klas szóstych i nauczycieli w przygotowanie tego dnia. Młody dyrektor Wiktor Przedwojewski  w swoim przemówieniu mówił: „Chciałbym w imieniu moich koleżanek i kolegów podziękować za szansę sprawdzenia się w trudnym zawodzie nauczyciela. Uroczyście obiecuję, że będziemy sumiennie wypełniać powierzone obowiązki. Swoją postawą postaramy się udowodnić, że zasłużyliśmy na to, aby w tym dniu zasiąść po drugiej stronie biurka. Przygotowaliśmy się sumiennie i wyrażamy nadzieję, że Dzień Samorządności będzie świętem dla nas wszystkich.”

W opinii Uczniowie nauczycieli dzień był bardzo udany. Uczniowie i ekipa sprzątająca wzorowo wykonali swoje obowiązki, panował porządek i wszyscy mieli poczucie dobrze wykonanego obowiązku.