Dwudziesty pierwszy dzień marca w Szkole Podstawowej nr 1 minął bardzo radośnie. Klasy młodsze przygotowały apel na powitanie wiosny, a potem pomaszerowały do parku na poszukiwania pierwszych oznak tej zielonej pory roku. Maluchy wróciły zadowolone i oznajmiły, że wiosna  już się zbliża. Podkreśliły ten fakt gwiżdżąc i prezentując piękne, kolorowe gaiki.

Klasy starsze apelem zakończyły trzyletni projekt „Matematyka na co dzień”.  Uczniowie zaprezentowali matematyczną wystawę prac uczniowskich oraz prace plastyczne inspirowane figurami geometrycznymi, opowiedzieli też  o tym, że matematyka jest w naszym życiu w wielu codziennych sytuacjach.

Jednak punktem kulminacyjnym momentem tego dnia był Wiosenny Przegląd Teatralny, podczas którego klasy piąte zaprezentowały inscenizacje przygotowane pod kierunkiem wychowawców pani Aleksandry Rembiasz i Elżbiety Dąbrowskiej  oraz  przy pomocy rodziców. W tym roku hasło przeglądu brzmiało „Baśnie naszego dzieciństwa” i wpisywało się w tegoroczny projekt wychowawczy propagujący czytelnictwo. Widzowie mogli  obejrzeć innowacyjne wersje baśni pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” oraz  „Czerwony Kapturek”. Wspaniałe stroje, świetna gra młodych aktorów sprawiły, że wszyscy świetnie się bawili i z ciekawością oglądali przedstawienia. Uczniowie starali się jak najlepiej zagrać swoją postać, ponieważ najlepsi aktorzy otrzymują statuetki Wiktorii, natomiast komisja zdecyduje o wyróżnieniu klas dyplomami za efekty dźwiękowe, innowacyjną stronę przedstawienia, kostiumy, oryginalny całokształt przedstawienia, narracyjną stronę przedstawienia.

Uczniowie klas piątych niecierpliwie oczekują na wyniki, gdyż włożyli w przygotowania  tych inscenizacji wiele trudu i serca. Wiosna została godnie przywitana, teraz czekamy na słońce i radosny czas zabaw na świeżym powietrzu.