Już za kilkanaście dni w Kamieńcu Ząbkowickim odbędzie się druga edycja imprezy WIOSNA TULIPANÓW. Przed nami 2-dniowa seria wydarzeń, podczas których miłośnicy kwiatów i wszelkiego innego piękna, będą mieli doskonałą okazję, aby spotkać się i miło spędzić czas w niezwykłej aurze, jaką stwarza Pałac Księżnej Marianny Orańskiej.

Serdecznie zapraszamy i prosimy, aby to zaproszenie przekazywać dalej! Szczegółowy program znajdziecie Państwo w niniejszej informacji oraz na plakacie. Teraz chcemy przybliżyć artystów, którzy wystąpią przed gośćmi kamienieckiej Wiosny Tulipanów 2016. Ich zróżnicowane muzyczne klimaty i nadzwyczajne talenty zapewnią wszystkim całe mnóstwo pozytywnych wrażeń.

Chilla Quartet to nowa odsłona kwartetu smyczkowego działającego od 2010 roku na terenie Dolnego Śląska. Zespół wykonuje muzykę rozrywkową w aranżacjach instrumentalnych i wokalno-instrumentalnych. Koncertuje na terenie całego kraju, współpracuje również z artystami polskiej sceny muzycznej. W kręgu zainteresowań Chilla Quartet znajduje się nie tylko wykonywana przez artystki muzyka popularna, filmowa i covery, ale także reggae, jazz, muzyka klubowa. Formacja uczestniczyła w tegorocznej edycji MUST BE THE MUSIC i zdobyła uznanie jurorów, którzy przyznali im ocenę 4xTAK.

Bartek Wrona w 1997 r. wziął udział w castingu który był organizowany w celu znalezienia młodych ludzi do nowego zespołu Just 5. Zespół rozpoczął działalność płytą Kolorowe sny, która osiągnęła sukces rynkowy, a pochodzące z niej utwory trafiły na polskie listy przebojów. W 1998 r. Bartek zdobył kilka indywidualnych wyróżnień i nagród, oraz zyskał popularność jako idol nastolatek. Na fali popularności Just 5 z Bartkiem Wroną nagrał kolejne dwa albumy: Zaczarowany Świat w 1998 r. i Cień wielkich miast w 1999 r. W marcu 2000 z zespołu odszedł Grzegorz Kopala, po czym w 2002 grupa przestała istnieć. W 2001 r. nagrał solową płytę „Zapomniałaś”, która jednak nie osiągnęła sukcesu porównywalnego do płyt nagranych z zespołem. Kolejne lata przyniosły płytę dla dzieci oraz udział Bartka w reality show Bar. Kolejnym wydanym krążkiem była płyta z 2005 r. pt. „Jedna na milion”. Promujący ją singel pod tym samym tytułem odniósł pewną popularność, zajmując wysokie miejsca na listach przebojów. Następnym singlem był utwór „Maria”. Piosenka ta zyskała uznanie słuchaczy jako „przebój lata 2005″ oraz w stacjach radiowych m.in. Radiu Eska. Zwyciężyła również w plebiscycie czytelników magazynu „Program TV” na przebój roku. Sukcesem okazał się występ Bartka Wrony na Festiwalu Jedynki w Sopocie w 2005 r. i wysokie drugie miejsce z piosenką „Maria”. Pod koniec roku 2007 nagrał piosenkę zatytułowaną Barwy szczęścia, która w roku 2008 dała Bartkowi szanse na wygraną w festiwalu w Opolu. Bartek obecnie nagrywa i koncertuje w Polsce i zagranicą. w ubiegłym roku wydał płytę „Rejs”, ciepło przyjętą przez fanów.

Elżbieta Małgorzata Mach – sopranistka, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego prof. Zofii Grajnert. Wcześniej ukończyła Liceum Muzyczne w Poznaniu  Debiutowała w Operze Wrocławskiej, następnie śpiewała w Niemczech, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Szwajcarii i Norwegii. Obecnie z dużym sukcesem koncertuje.Śpiewa koncerty kameralne operetkowo-musicalowe i koncerty muzyki sakralnej Dysponuje ciepłą barwą głosu i oryginalną osobowością artystyczną. Zaangażowana w pedagogikę wokalną i instrumentalną, prowadzi zajęcia Edukacji Artystycznej w CK Agora we Wrocławiu. Jest dyrygentką chóru „Aster”. Współpracuje ze Studiem Filmowym ABM z „Teatrem Otwartym” w Gdańsku, wystepuje na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu „Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża” Uchodzi za dynamiczną organizatorkę projektów koncertowych i jest pomysłodawczynią i współtwórczynią cyklicznych koncertów pt „Dla Przyjaciół”.

Ewa Kryza to absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie jest studentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, tam również przy współpracy ze swoim zespołem tworzy nowe utwory. Na koncertach występuje z zespołem wykonując własne utwory oraz polskie i zagraniczne covery. Pierwsze kroki na scenie stawiała w 2005 roku na Międzynarodowym Festiwalu Włoskim La Scarpa Italiana w rodzinnej miejscowości Wyrzysk. Ma na swoim koncie cztery wydane single w klimacie popowym, które dostępne są na YouTube. Występowała na wielu imprezach, w towarzystwie takich artystów jak Lady Pank, Enej, Kamil Bednarek, Ewa Farna, Piersi, Grzegorz Hyży, Doda, Kora, Mr President. W styczniu 2014 r. zagościła w Teleexpresie, w muzycznej części Marka Sierockiego prezentując swój najnowszy singiel

PROGRAM II WIOSNY TULIPANÓW

SOBOTA – 7 MAJA 2016

TARASY PAŁACOWE

10:00 – 18:00 – Prezentacje wystawców kwiatów

16:00 – Koncert muzyki operowej: Elżbieta Małgorzata Mach & Wiktor Szymajda

KAMIENIECKIE BŁONIA

17:00 – program rozrywkowy

  • Wiosenny Przegląd Teatralny – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1,
  • Występy wokalne dzieci i młodzieży
  • Pokaz Zumby            

19:00 – Rodzinne konkurencje sprawnościowe

20:00 – Gwiazda wieczoru: Bartek Wrona

21.30 – Festyn przy zespole PROKOP BAND

NIEDZIELA – 8 MAJA 2016

TARASY PAŁACOWE

10:00 – 18:00 – Prezentacje wystawców kwiatów

16:00 – Koncert Kwartetu Smyczkowego „Chilla Quartet”

KAMIENIECKIE BŁONIA

17:00 – program artystyczny – uczniowie kamienieckich szkół i przedszkoli

  • Festiwal tańca i piosenki przedszkolnej
  • Prezentacje lokalnych talentów
  • Pokaz tańca towarzyskiego

18:30 – Pokaz Mody Europejskiej – uczniowie Zespołu Szkół nr 2

19:00 – Gwiazda wieczoru – Ewa Kryza

20:30 – Dyskoteka pod gwiazdami

Wiosna Tulipanów po raz drugi_01

ZAPRASZAMY I PROSIMY O PRZEKAZANIE ZAPROSZENIA DALEJ

DO ZOBACZENIA!