Postanowiliśmy ozdobić plac wokół naszego przedszkola. W realizacji tego pomysłu pomogły nam Panie z kwiaciarni „Pod Lipą” – Pani Asia i Pani Renia, które podarowały nam sadzonki.

Akcja sadzenia kwiatów wokół przedszkola miała inspirować dzieci do troski o środowisko naturalne, a także do dbania o otoczenie naszego przedszkola. Pomysł sadzenia roślin bardzo spodobał się dzieciom. 5 kwietnia br. dnia dzieci z Przedszkola nr 2 podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania. Z pomocą wychowawczyń Pani Reni i Pani Gosi posadziły wiosenne kwiaty w ogródku przedszkolnym. Dzięki tym zajęciom każde dziecko miało swój wkład w upiększanie przedszkolnego ogrodu. Dzieci dowiedziały się także, że należy dbać o estetykę najbliższego otoczenia oraz poznały nazwy wiosennych kwiatów. Teraz mali ogrodnicy codziennie będą obserwować i pielęgnować efekty swojej pracy. Będą podlewać i obserwować zasadzone przez siebie kwiatuszki.

Był to miło spędzony czas na świeżym powietrzu. Dziękujemy jeszcze raz Panią  z kwiaciarni „Pod Lipą” za podarowanie nam sadzonek!

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grajek