Już po raz drugi rodzice klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 1 w nawiązaniu do motta Szkoła otwarta dla rodziców zaszczycili nas swoją obecnością, aby opowiedzieć o wykonywanym zawodzie.

17 lutego wyżej wspomnianą klasę odwiedził pan Paweł Sielenzak, który jest dróżnikiem kolejowym. Przyszedł w stroju kolejarza i przyniósł ciekawe rekwizyty związane z Koleją Polską. Opowiadał o swojej pracy z wielką pasją, pokazując przy tym niezbędne rekwizyty w zawodzie dróżnika. Uczniowie dowiedzieli się do czego tak naprawdę służy żółta chorągiewka, biały lizak z czerwonym wnętrzem oraz kamizelka i kurtka odblaskowe. Pan Paweł Sielenzak wielokrotnie podkreślał, iż praca na kolei jest ciężka, niebezpieczna i wymagająca dużego zaangażowania, podobnie jak inne mundurowe zawody. Zaakcentował jak ważna jest nauka w szkole, która otwiera drzwi do przyszłości młodym ludziom.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały pana Pawła. Czas tak szybko minął, że nawet nie zorientowały się, że jest już przerwa. Widać, iż przybyły gość kocha swój zawód, do którego podchodzi bardzo profesjonalnie. Obiecał on także zabrać uczniów na wycieczkę do Dzierżoniowa do Muzeum Kolejnictwa. Na koniec dzieci zrobiły sobie zdjęcie i mogły ubrać kamizelkę, kurtkę, czapkę kolejarza. Panu Pawłowi bardzo dziękujemy i życzymy sukcesów w pracy zawodowej.

Wychowawca klasy 3a Małgorzata Staniak