W Centrum Kultury i Promocji w Bardzie odbyła się część muzyczna XIII Międzyszkolnego Świątecznego Konkursu Gwiazdkowego „Podnieś rączkę, Boże Dziecię” oraz uroczyste wręczenie nagród w kategorii literackiej i plastycznej tegoż konkursu.

Piątoklasistki ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II zdobyły tam doskonałe noty. Manuela Siwak zajęła III miejsce w kategorii literackiej pisząc opowiadanie na jeden z zaproponowanych tematów konkursowych. Weronika Szymczak zajęła również III miejsce, ale w kategorii plastycznej. Uczennice odebrały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody podczas ceremonii, która odbyła się 16 grudnia 2015 r. Obiema uczennicami opiekowała się pani Ewelina Szymczak.

Międzyszkolny Świąteczny Konkurs Gwiazdkowy przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych Powiatu Kłodzkiego i Ząbkowickiego. Celem zmagań jest m.in. promocja młodych twórców i wykonawców biorących udział w poszczególnych kategoriach, wyłonienie utalentowanych uczniów oraz zachęcenie ich do pracy twórczej. Organizatorem jest corocznie Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bardzie. Dziewczęta przygotowały swoje prace pod opieką nauczycielek: pani Alicji Nowakowskiej i pani Teresy Gembary.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!