Konkurs zDolny Ślązaczek od wielu lat jest regionalną formą wspierania uzdolnień uczniów na poziomie szkoły, powiatu i województwa dolnośląskiego. Udział w konkursie daje okazję do samopoznania, porównania swoich osiągnięć z osiągnięciami uczniów z innych szkół i środowisk.

W wojewódzkim finale konkursu uczestniczyło 158 uczniów z Dolnego Śląska. Z dumą i radością informuję, że Julia Jankojćuczennica kl. VIIa Szkoły Podstawowej nr 1 im. B. Chrobrego w Kamieńcu Ząbkowickim – została laureatką XVI Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego zDolny Ślązaczek.

Już samo znalezienie się wśród najlepszych uczniów z całego województwa stało się ogromną nobilitacją, a uzyskanie tytułu laureata było szczytem marzeń dla utalentowanej, bardzo pracowitej i jednocześnie skromnej uczennicy wiejskiej szkoły. Julię Jankojć czeka, zgodnie z § 12 1. Uprawnienia laureatów: najwyższa pozytywna roczna ocena klasyfikacyjna z języka polskiego, zwolnienie z danego zakresu odpowiedniej części egzaminu ośmioklasisty – języka polskiego, przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej. Jako nauczycielka języka polskiego pragnę złożyć gratulacje Julii i jej rodzicom oraz wszystkim tym, którzy wspierali uczennicę w drodze do sukcesu.

Dorota Twardowska