. 5-latki 6-latki z kamienieckiej „Baśniowej Krainy” wraz z wychowawczyniami 8 maja 2019 r. uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarką Magdaleną Zarębską, która poprowadziła je w formie warsztatów i było połączone z pokazem multimedialnym.

Na początku spotkania pisarka opowiedziała o swoich książkach: „Leonard w domu”, „Wakacje u dziadków”, „Nadchodzi słoniątko”, „Ida konie i reszta świata”, „Maja poznaje świat”, „Kaktus i paprocie”. Największą popularność i wiele nagród literackich otrzymała książka pt. „Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali”, książka dwujęzyczna, napisana po polsku i gwarą śląską.

Na podstawie pozycji „Kraina Nieczytania” dzieci dowiedziały się czym jest wyobraźnia, która jest potrzebna by stworzyć książkę. Autorka prezentowała slajdy przedstawiające fragmenty różnych obiektów w dużym powiększeniu a dzieci zgadywały co jest na zdjęciu. Nie odbyło się bez zabaw takich jak odgadywanie warzyw i owoców za pomocą dotyku, wyścigi konne, jakie to zwierzę?

Na koniec spotkania dzieci zakupiły książeczki pani Zarębskiej oraz otrzymały autograf pisarki. Spotkanie odbyło się dzięki współpracy z panią Iwoną Bukańska-Flinta, której bardzo dziękujemy za zaproszenie. W ramach wdzięczności, za tak wspaniałe spotkanie przedszkolaki podziękowały pani Magdalenie bukietem kwiatów. Nie mogło zabraknąć także pamiątkowego zdjęcia z pisarką.