Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną czar: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to okres spotkań w rodzinnym gronie, dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania.

18 grudnia 2015 roku w Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim Panie Wychowawczynie: Renia i Gosia zorganizowały dzieciakom Wigilię Bożego Narodzenia. W tak wyjątkowym dniu byli obecni z nami: Pan dyrektor Arkadiusz Albrecht wraz z Panią sekretarką Aleksandrą Ciszek a także
z pedagogiem  Panią Mileną Skotnicką. Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki Pan Marcin Czerniec nie mógł u nas gościć, w związku ze swoimi służbowymi obowiązkami, ale sercem i myślami był z nami – jak to powiedziała wicewójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki Pani Karolina Szarzyńska.

Wieczerza rozpoczęła się o godz. 11:30 modlitwą oraz podzieleniem się opłatkiem. Następnie dzieciaki i wszyscy zaproszeni goście usiedli, aby spożyć bożonarodzeniowe potrawy. Nie zabrakło tradycyjnego barszczu z uszkami i pierogów z kapustą i grzybami. Przedszkolaki mogli także rozkoszować się przepysznymi wypiekami, którymi obdarowali nas ich rodzice. A wszystko przy choince, na którą dzieci własnoręcznie przygotowały ozdoby. Podczas Wigilii dzieci recytowały wiersze, życzenia bożonarodzeniowe, śpiewaliśmy wspólnie kolędy. Czas mijał bardzo miło i przyjemnie, ale zarazem bardzo szybko.

Na zakończenie Pani wicewójt Karolina Szarzyńska wręczyła przedszkolakom w imieniu Wójta Gminy Kamieniec Ząbkowicki niespodziewane dla dzieciaków, a dające im dodatkową jeszcze radość, słodkie upominki, za które serdecznie dziękujemy. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalą dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze, wzmocnią bliskie  i serdeczne relacje. Spotkania te staną się tradycją w naszym przedszkolu, ponieważ poprzez nie możemy poczuć urok Świąt Bożego Narodzenia.

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grajek