Tradycją Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką pani Dagmary Szymczak i s. Katarzyny Fabickiej.

Nie inaczej było w tym roku: 22 grudnia 2015 r. o godzinie 9:15 w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej zebrała się cala społeczność szkolna na czele z panem dyrektorem Arkadiuszem Albrechtem. Spotkanie rozpoczęło się od przemowy pana dyrektora, który przywitał wszystkich ciepło i podziękował księdzu proboszczowi Wojciechowi Jasińskiemu za przybycie. Również ksiądz podczas swojego wystąpienia złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Trzeba przyznać, że wiele emocji wywołało przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów klas IV – VI, którzy zaprezentowali tradycyjny spektakl nawiązujący do współczesnych realiów. Zgodnie z tradycją byli więc Maria i Józef, była szopka bożonarodzeniowa, trzej królowie i piękne anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię. Pojawiły się również takie postacie, jak: mama, tato, babcia, dzieci, wnukowie i najbliższa rodzina. Występ podkreślił przede wszystkim niezwykle ważną rolę, jaką w dziejach ludzkości odegrało wydarzenie, jak Bóg we własnej osobie zszedł na ziemię, aby zbawić ludzkość.

Spektakl, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane (widzowie mogli usłyszeć znane kolędy), został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami. Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji występu.