W Gimnazjum Publicznym im. A. Mickiewicza odbył się koncert profilaktyczny Wiesława „Blachy” Błażkiewicza, który przyjechał na zaproszenie pani pedagog Anny Wojtaszczyk, współpracującej z Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy  Kamieniec  Ząbkowicki. 

Celem programu było uświadomienie młodzieży, jak bardzo niebezpieczne są używki. Pan Wiesław wydaje się być z pozoru osobą, ponad wszystko cieszącą się życiem, dążącą do własnych celów, która bez wielu trudności stała się „kimś” w świecie muzyki. Jednak w jego życiu nie zawsze było tak kolorowo. Zmagał się z wieloma uzależnieniami m.in. od alkoholu i narkotyków. Był to okres, gdy znajdował się o krok od śmierci i musiał zdecydować, co tak naprawdę jest dla niego ważne. Mimo trudności wygrał tę walkę. Parę lat później okazało się, że jest chory na raka. Wiedział, że najważniejsze – to nie poddawać się, bo zawsze jest nadzieja. Po raz kolejny stał się zwycięzcą. Dziś „Blacha” wyznaczył sobie cel, mający przestrzec młodzież przed niebezpieczeństwem, jakie niosą ze sobą używki i nie pozwolić, by popełniła tych  samych błędów jak on niegdyś. Znakomita opowieść polskiego perkusisty, z niebanalnym  przesłaniem, zmuszająca do myślenia – to z pewnością coś, czego nie zapomni nikt z nas.

Program podobał się także dlatego, że  znaleźli się wśród naszych gimnazjalistów instrumentaliści (S. Sztuka, W. Polasińska, N. Narkiewicz, W. Jagodzińska) i raper (K. Łęczyński), którzy zaimprowizowali minikoncert. Spotkanie, z Panem Wiesławem, które odbyło się 4 grudnia 2015 r., było jedną z tych lekcji, które już zawsze z nami zostaną.

Izabela Woźniak