Dzieci z Przedszkola nr 2 wybrały się na wycieczkę do Kopalni Surowców Mineralnych „Byczeń”. Wydarzenie to miało miejsce 3 grudnia 2015 r. i było związane z Dniem Górnika.

Szefowie oraz pracownicy kopalni spotkali się z dziećmi by opowiedzieć im o pracy jaką wykonują oraz odpowiedzieć na wiele pytań dociekliwych przedszkolaków. Wszyscy  pracownicy byli  ubrani w swoje stroje galowe. Opowiadali dzieciom o tym jak wygląda ich praca, kto może zostać górnikiem i jak to zrobić. Każdy kto chciał mógł przymierzyć też górniczą czapkę. Dzieciaki zostały poczęstowane słodkościami, co było dla nich miłą niespodzianką. Mogliśmy także cieszyć się wspólnym zdjęciem, w którym to dzieci miały możliwość wejścia w łyżkę od koparki, co było dla nich „frajdą”.

W dowód wdzięczności za przyjęcie i pokazanie nam kopalni oraz ciężkiej pracy przedszkolaki przekazały na ręce szefostwa Pani Loretty i Ireneusza Machynia wykonane samodzielnie prace w formie książeczki, życzenia  oraz symboliczny upominek. Bardzo serdecznie dziękujemy za możliwość odwiedzenia i zobaczenia kopalni oraz czas poświęcony przedszkolakom. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów będziemy mogli wspólnie spotkać się i na tą wizytę już teraz z niecierpliwością czekamy.

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grajek