„Wczoraj rosłaś na polanie dzisiaj przyszłaś do nas ,jakie miłe to spotkanie choinko zielona…” Już od pierwszych dni grudnia zaczynamy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

Przedszkolaki wykonują ozdoby, dekorują przedszkole, poznają tradycje  związane ze świętami. Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. Nikt chyba nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez choinki, która ma zapewnić ludziom bezpieczeństwo, dostatek, zdrowie i szczęście. a zieleń choinki symbolizuje nadzieję. W Przedszkolu Publicznym nr 1  również nie mogło zabraknąć tego obrzędu. Dzieci czekały na ten moment od dawna, zabraliśmy się  więc za ubieranie choinki, którą podarował nam Święty Mikołaj. Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy, kolorowe światełka, stroiły choinki z wielkim zaangażowaniem i przejęciem. Na szczycie  umieściliśmy gwiazdę betlejemską. Dzięki naszym wspaniałym ozdobom choinki w każdej sali przedszkolnej wyglądają prześlicznie. Mamy nadzieję, że wszystkim się spodobają, gdyż dzieci ubierały je samodzielnie z niewielką pomocą dorosłych.

Jak co roku udekorowaliśmy hol i korytarze przedszkolne dekoracjami świątecznymi, a przy choince ustawiliśmy szopkę. Ileż było radości wśród dzieci, pracowników przedszkola  i rodziców,  a w naszym  przedszkolu od razu zrobiło się świątecznie i bajkowo. Efekt dopełniają lampki, które najlepiej widać, gdy jest ciemniej. Takie wspólne strojenie Świątecznego Drzewka wraz z koleżankami  i  kolegami z grupy, sprawiło dzieciom wiele radości.

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok żegnamy minione miesiące i  pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. Pragniemy przeżyć niepowtarzalne świąteczne chwile w pokoju, miłości, przyjaźni i wzajemnej bliskości. Więc Wszystkim Dzieciom, Ich Rodzicom ,Rodzeństwu, Babciom, Dziadkom i Wszystkim Państwu składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń,zawodowej satysfakcji, wielu sukcesów, Wszystkiego co najpiękniejsze.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Administracji i Obsługi

Przedszkola Publicznego nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim