Tradycyjnie maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Dlatego, w ramach zajęć tematycznych 12 i 14 maja 2015 r., dzieci wraz z opiekunkami z Przedszkola Publicznego nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim udały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale  dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Dowiedziały się jak można stać się  czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki.

Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania przez panią dyrektor biblioteki Jolantę Kużdżał. Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci kolorowały obrazki z najpopularniejszych bajek. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do biblioteki,  aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.