Przedszkole Publiczne nr 1 zorganizowało już po raz kolejny Święto Pieczonego Ziemniaka. Ale tym razem, w czwartek 22 października 2015 r., zaprosiliśmy do wspólnego świętowania dzieci z Przedszkola nr 2, które przybyły wraz ze swoimi paniami. Swoją obecnością zaszczycili nas także Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki Pan Marcin Czerniec i Radny Gminy Pan Dominik Krekora.

„Święto dziś ziemniaka mamy. Tak więc wszystkich zapraszamy,  niechaj wszyscy się zjednoczą, i niech maja piękne miny. Uśmiech, humor i zabawa to jest najważniejsza sprawa!” Na początek pani dyrektor Elżbieta Kokoszka powitała wszystkich serdecznie życząc miłej, udanej zabawy, niezapomnianych wrażeń. Impreza rozpoczęła się  pokazem udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu. Dzieci poznały także wyposażenie wozu strażackiego i sprzęt, którym strażacy posługują się podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Pokaz przygotował komendant straży Pan Krzysztof Welcz wraz z druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamieńcu Ząbkowickim nr 1.

Następnie rozpoczęły się obchody Święta Pieczonego Ziemniaka. Dzieci z dwóch zaprzyjaźnionych przedszkoli brały udział w różnych konkurencjach sportowo-zręcznościowych, turnieju wiedzy i zabawach, które przygotowały panie Alicja Gomółka i Ewa Pawlicka. Były następujące konkurencje: „sadzenie i zbieranie ziemniaków”, „slalom z ziemniakiem na łyżce”, „celuj do kosza – rzut ziemniakiem do celu”, „skoki w workach”, „przeciąganie liny”, „rozwiązywanie zagadek o warzywach”. Udział w konkursach i zawodach sprawił dzieciom wiele radości, żywo dopingowały swoje grupy, pomagały młodszym koleżankom i kolegom. Celem powyższych zmagań było zintegrowanie dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli, integracja uczestników spotkania, promowanie aktywności dzieci w konkurencjach i zabawach, wykazanie się pomysłowością oraz twórczym działaniem, poszerzanie wiedzy dzieci na temat warzyw i ich przeznaczenia, podtrzymanie tradycji Święta Pieczonego Ziemniaka, propagowanie zdrowego stylu życia.

Miłym akcentem było wręczenie statuetek i dyplomów za udział w konkursach. Dokonali pan wójt Marcina Czerniec i pani dyrektor. Następnie dzieci udały się na zasłużony poczęstunek: pyszne ziemniaczki, kiełbaski i owoce. Zorganizowane przez nasze przedszkole Święto Pieczonego Ziemniaka niewątpliwie zintegrowało naszą społeczność, a wspólnie spędzony czas upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze. O tym, że Święto Pieczonego Ziemniaka było udane świadczyły uradowane buzie dzieci. Wierzymy, że ten dzień pewnością na długo pozostanie w pamięci naszej oraz przybyłych gości.  Wszystkim z całego serca dziękujemy za przybycie, a Panu Krzysztofowi ze swoja ekipą strażacką za piękny pokaz.