Do Przedszkola nr 2 zawitali aktorzy z Krakowskiej Mobilnej Sceny Dziecięcej. Grupa ta realizuje widowiska artystyczne o tematyce edukacyjno-profilaktycznej.

Tym razem aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt: „Borsuk Bazylii  rusza do miasta” na temat profilaktyki bezpieczeństwa ruchy drogowego. Spektakl ten to zabawna historia pewnego starego Borsuka, który zaproszony przez dawną przyjaciółkę Myszkę udaje się na pierwsza w swoim życiu wyprawę do miasta. Zagubiony Borsuk musi nauczyć się chodzić poprawnie przez ulicę. Na swej drodze spotyka wiele zabawnych postaci – wesołego kierowcę, staruszkę, bezpańskiego kota.

Wielką zaletą spektaklu był jego interaktywny charakter. Dzieci pomogły Bazylemu we wszystkich jego problemach z ruchem drogowym, tłumaczyły znaczenie znaków i przeprowadziły przez ulicę. Podróżowały razem z kierowcą, tańczyły i śpiewały wraz z bohaterami. Przedstawienie zaprezentowane 22 września 2015 r. było więc wspólną przygodą dzieci i bohaterów spektaklu, którzy wspaniale bawili się razem i uczyli.

Renata Kocjan-Górska / Małgorzata Grajek