Miesiąc wrzesień jest miesiącem, w którym szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. Dlatego przedszkolaki z Przedszkola nr 2 z Kamieńca Ząbkowickiego miały okazję spotkać policjantów.

17 września 2015 do naszego Przedszkola przybyli goście specjalni – przedstawiciele z Policji z Komendy z Ząbkowic Śląskich. Dzieci bardzo serdecznie przywitały gości i z zainteresowaniem i przejęciem słuchały prelekcji z zakresu bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród dzieci. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, dzieci zaśpiewały panom policjantom piosenkę o tematyce związanej z bezpieczną jazdą ,,Światła”, ,,Skrzyżowanie”. Podczas wizyty policjantów nasze przedszkolaki dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować samochodem, bawić się w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, np. gdy obca osoba zaczepia dzieci proponując słodycze. Duże zainteresowaniem było wyjście dzieci wraz z wychowawcami grup paniami: Renatą Kocjan-Górską i Małgorzatą Grajek oraz panów policjantów na pobliskie przejście dla pieszych. Na przejściu dla pieszych przedszkolaki trzymając w ręku lizaki policyjne przechodzili przez przejście dla pieszych, aby dostać na drugą stronę ulicy.

Serdeczne dziękujemy panom z Policji za wspaniałe przeżycie i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem i chętnie zwróci się o pomoc.

Małgorzata Grajek, Renata Kocjan-Górska