„Rodzina jest osią naszego codziennego życia i stanowi – tuż po Panu Bogu – źródło i cel naszej ludzkiej egzystencji” – tak między innymi tydzień temu powiedział ojciec Piotr Budrewicz – prowincjał Zakonu Sercanów podczas odpustu w kamienieckiej Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Kaznodzieja skupił się w swojej homilii na interpretacji czytań mszalnych, ukazując przy tym w rozmaitych kontekstach znaczenie rodziny w sferze życia duchowego i społecznego. Kierując uwagę wiernych obecnych na Mszy św. na postać Maryi, zachęcał do pogłębiania życia religijnego oraz wzmacniania wspólnoty pomiędzy członkami rodzin, sąsiadami i mieszkańcami gminy.

Gospodarz uroczystości ks. kanonik Wojciech Dąbrowski – proboszcz kamienieckiej parafii podziękował pod koniec liturgii parafianom i gościom za udział w Mszy św., a służbie liturgicznej i chórowi za uświetnienie celebry. Następnie zaprosił wszystkich do udziału w pierwszym parafialnym Festynie Rodzinnym na błoniach Pałacu Marianny Orańskiej. Zamysłem księdza proboszcza było bowiem przedłużenie świętowania wspólnoty parafialnej. Za wsparcie tej inicjatywy podziękowania otrzymali m.in.: wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcin Czerniec oraz przewodniczący Rady Gminy Aleksander Ciapka, czlonkowie Rady Parafialnej oraz zaprzyjaźnieni z miejscowym duszpasterstwem przedsiębiorcy z terenu Gminy.

Festyn Rodzinny rozpoczął się tuż przed godz. 15:00 na błoniach pałacowych, czemu nie przeszkodziła gwałtowna zmiana pogody w postaci burzy, deszczi gradu. Nie wszystkie przygotowane na tę okazję atrakcje zostały zrealizowane, ale organizatorzy i uczestnicy są pewni, że za rok pogoda dopisze i kamieniecki festyn rodzinny nabierze pełnych barw.