W Bazylice Mniejszej pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie trwa druga edycja wydarzenia kulturalnego Bardzkie Lato Organowe.

W tym roku odbyły się już trzy koncerty z udziałem artystów z Polski i z za granicy. Przed nami kolejne trzy takie wydarzenia. Już za tydzień, czyli w piątek 14 sierpnia 2015 r. o godz. 19:00 na wspaniałych tamtejszych organach zagra prof. Roman Perucki, zaś na skrzypcach Maria Perucka. Z kolei w piątek 28 sierpnia 2015 r. o godz. 19:00 czeka nas koncert wybitnego organisty Silvano Rodika z Monako oraz wirtuoza gry na flecie Adriano Megetto z Italii. Ostatnim wydarzenie Bardzkiego Lata Organowego będzie miało miejsce w piątek 4 września 2015 r. o godz. 19:00. Wtedy na organach zagra Małgorzata Klorek, śpiewać będzie Małgorzata Wieland – sopran, a recytacje zaprezentuje Michał Chorosiński.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny, a organizatorami koncertów są: Gmina Bardo oraz Parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie. Serdecznie zachęcamy do wysłuchania kolejnych koncertów.

Piękna muzyka