Gimnazjum Publiczne im. Adama Mickiewicza odwiedziła Pani Felicja Wołyńska. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez Gminne Centrum Kultury oraz dyrektor Urszulę Marszałek dla uczniów klas I i II naszego gimnazjum.

Spotkanie, które odbyło się tuż przed wakacjami, tj. 23 czerwca 2015 r.,  rozpoczęło się przywitaniem zaproszonych gości: dyrektor Urszuli Marszałek, Jolanty Kużdżał oraz Doroty Twardowskiej. Pani Felicja jest pedagogiem, grafikiem, rysowniczką, autorką artykułów prasowych, recenzentką, a nade wszystko – poetką. Wprowadziła uczestników spotkania w radosny nastrój, dedykując nam wiersz „Nareszcie wymarzone wakacje”. Poetka zaprosiła zebranych do poznania świata jej wyobraźni poetyckiej. Zachęcała nas do „poszukiwania w sobie różnych zainteresowań”. Zainspirowała gimnazjalistów do tworzenia wierszy i czytania, ponieważ „Nigdy nie jest za późno…, aby pisać dobrze, a co więcej – ciekawie”. Przy recytowaniu wierszy poetce pomagały rekwizyty – pluszowe zwierzątka.

Wraz z Panią Felicją Wołyńską młodzież recytowała i śpiewała wybrany fragment wiersza:

„I rozmnożą się wnet KOLUMBOWIE i  NOBLIŚCI też

 będą wśród nas,

Wtedy świat ze zdumieniem się dowie,

że nikt swych nie zmarnował szans.”

Uczniowie wręczyli piękny bukiet kwiatów na ręce poetki i życzyli jej pomyślnego rozwijania swojego talentu. Pani Felicja przekazała do biblioteki szkolnej swoje publikacje: „Wiersze nie tylko dla dzieci” oraz „W pałacowych zaułkach niejedna mieszka muza” i wiersz pt. „Dziękuję”. Serdeczność, pogoda ducha i poczucie humoru Pani Felicji udzieliły się wszystkim uczestnikom spotkania, co sprawiło, że na długo zapadnie ono w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że p. Wołyńska zaszczyci nas jeszcze nieraz swoją obecnością.

Julia Glina i Anita Tomczyk - kl. Ia