Dzieci z Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim odwiedziły wraz z wychowawcami grup Jednostkę Wojskową w Kłodzku z okazji Dni Otwartych w Wojsku.

18 maja 2015 r., w słonecznym dniu, przedszkolaki po raz pierwszy przekroczyły bramę Jednostki Wojskowej w Kłodzku przechodząc przez dyżurkę jednostki. Za bramą jednostki czekali na nas żołnierze, aby oprowadzić nas po całym kompleksie wojskowym. Dzieci z wielkim przejęciem słuchały historii i zapoznały się z tradycjami Jednostki Wojskowej 4161. Na placu zostały ustawione wozy bojowe, do których dzieci chętnie wchodziły i mogły się poczuć jak prawdziwi żołnierze. Najciekawszą atrakcją były wystawione wszystkie wozy bojowe i sprzęt bojowy typu BWP, który zrobił prawdziwą furorę wśród chłopców z naszego przedszkola. Nasze przedszkolaki miały możliwość wziąć do ręki karabin, zapoznać się z tajnikami składania broni, mogli także zerknąć na celownik moździerza oraz przebrać się w wojskową odzież maskującą. Powodzeniem wśród dzieci cieszył się punkt medyczny, w którym można było zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Dla naszych dzieci z przedszkola była to pierwsza przygoda z wojskiem, dobry humor i wspaniała atmosfera. Na koniec naszej wycieczki dla dzieci czekała niespodzianka – dmuchane zamki, zjeżdżalnie oraz baseny z kolorowymi piłkami. Bardzo dziękuję całemu Dowództwu Jednostki w Kłodzku za uroczyste przywitanie nas. Wycieczka do jednostki dostarczyła przedszkolakom mnóstwo atrakcji i wrażeń. Nasza wycieczka zakończyła się zaproszeniem naszych „małych żołnierzy z przedszkola” na przekąski z McDonalda. To był bardzo udany dzień.

Małgorzata Grajek