Dzieci z Przedszkola nr 2 odwiedziły Urząd Gminy w Kamieńcu Ząbkowickim. Nasze przedszkolaki zostały bardzo miło przywitane przez sekretarza Gminy pana Stanisława Gołębiowskiego, który oprowadził nasze maluchy po całym Urzędzie Gminy.

Dzieci z wielkim zachwytem i zaciekawieniem zwiedzały kolejno poszczególne referaty. Pan sekretarz opowiedział dzieciom o pracy urzędników w gminie oraz jakie funkcje pełnią w urzędzie naszej gminy. Nasze maluchy miały możliwość zwiedzić referaty m.in. referat budownictwa, referat spraw obywatelskich, referat rolnictwa, Urząd  Stanu Cywilnego oraz Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej. Wizyta w Urzędzie Gminy, która odbyła się 15 czerwca 2015 r. była dla naszych przedszkolaków była okazją do poznania struktur samorządu oraz ich działania. Dzieci dowiedziały się także czym jest dla nas gmina i powiat. Kulminacją była wizyta w gabinecie pana wójta. Miały możliwość usiąść w fotelu pana wójta, gdzie  choć przez chwilę w sympatycznej atmosferze podejmowali „ważne decyzje dla gminy”. Pan sekretarz poprosił dzieci, aby zajęły miejsca przy stole obrad i zadawały trudne pytania panu sekretarzowi jako „przedszkolaki interesanci”, co naszym dzieciom bardzo się spodobało i sprawiło prawdziwą frajdę.

Bardzo dziękujemy panu wójtowi Marcinowi Czerniecowi za możliwość zwiedzania Urzędu Gminy oraz panu sekretarzowi Stanisławowi Gołębiowskiemu za ciekawą prelekcję o pracy w Urzędzie Gminy w Kamieńcu Ząbkowickim. Pragnę podziękować w imieniu naszych małych przedszkolaków za słodkie upominki od pana wójta i miłe i serdecznie przyjęcie maluchów przez wszystkich pracowników Urzędu Gminy. Mamy nadzieję, że ta wycieczka pozostanie na długo w pamięci naszych przedszkolaków.

 Małgorzata Grajek