Trwa kolejna odsłona ekspozycji realizowanej cyklicznie od roku 2009. Tego lata zaprezentowana będzie w przestrzeni publicznej Warszawy. Jednym z eksponowanych walorów dóbr kultury materialnej jest Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim.

Organizatorzy wystawy skupili się w tegorocznej edycji na obiektach historycznych przywróconych do dawnej świetności przez samorządy lub przy ich wsparciu w minionym 25-leciu. Ekspozycja prezentuje budowle historyczne z niezwykłą przeszłością, które pieczołowicie odrestaurowano. Majestatyczne zamki, dostojne pałace, ratusze i urocze dwory – nieprzemijająco piękne – są wizytówką Polski w Europie. Jednym z nich jest skarb naszej Gminy, w którym od 2012 roku trwają rozległe i kompleksowe prace rewitalizacyjne.

Wystawa pod hasłem „Piękno odnalezione – ocalone dziedzictwo” odbywa się pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W Warszawie można ją oglądać już od 19 czerwca do 18 lipca 2015 r. Można ją oglądać na Trakcie Królewskim, Krakowskim Przedmieściu, przy Uniwersytecie Warszawskim. Jest też dostępna w Krakowie na Wawelu. Projekt i realizacja: Positive Image Foundation. Fundacja na Rzecz Kultury, Sztuki i Dziedzictwa Kulturowego. Partnerzy: Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej, Zamek Królewski na Wawelu Państwowe Zbiory Sztuki.

Piękno odnalezione_01

Więcej informacji na www.castlesandpalaces.com.pl