Uczniowie kamienieckich szkół oraz Gimnazjum Publicznego im. Adama Mickiewicza na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, pod opieką nauczycieli i rodziców ponownie udali się do stolicy Dolnego Śląska na mecz piłki nożnej w ramach 11. edycji akcji „Dzieci na stadionie – uczymy się kibicować” .

Impreza, która odbyła się 29 kwietnia 2015 r. tym razem zgromadziła ponad 5000 uczniów z okolicznych szkół. Dla nas była to „jubileuszowa” dziesiąta wizyta w ramach tej inicjatywy klubu Śląska Wrocław. O godz. 20:30 na Stadionie Miejskim rozpoczęły się zmagania drużyn Śląska Wrocław oraz Wisły Kraków, uznawanego tradycyjnie z „mecz przyjaźni”. Faworytem naszych uczniów, jak i większości obecnych na stadionie kibiców, była oczywiście drużyna lokalna z Wrocławia, prowadzona przez szkoleniowca Tadeusza Pawłowskiego. Całe spotkanie ubiegło w atmosferze gorącego dopingu ze strony naszych uczniów oraz reszty kibiców. Mimo że w pierwszej połowie nie zobaczyliśmy bramek, to drugie 45 minut obfitowało w wiele ekscytujących sytuacji, z których jedna zakończyła się golem dla Śląska, dającym 3 punkty i awans do grupy mistrzowskiej. Strzałem zza pola karnego zwycięstwo dla swojego klubu zapewnił Robert Pich, który zadedykował zdobytą bramkę kibicującym mu uczniom. Mecz bardzo nam się podobał i czekamy na kolejny!

Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele pragną serdecznie podziękować Wójtowi Gminy Kamieniec Ząbkowicki Panu Marcinowi Czerniecowi, który kolejny już raz udzielił pomocy w organizacji wyjazdu na mecz. Gorąco pozdrawiamy!