Po raz pierwszy w Kamieńcu Ząbkowickim odbędzie się Święto Tulipanów.

„Jestem przeświadczony, że Święto Tulipanów, które inaugurujemy, stanie się dla mieszkańców i gości Kamieńca Ząbkowickiego bardzo dobrą okazją do udanych spotkań. Program Święta Tulipanów jest ułożony tak, aby nie zabrakło miłych wrażeń kulturalnych. Cieszę się, że będziemy mieli okazję uradować oczy urokiem kwiatów, ale też znajdzie się tak bardzo nam wszystkim potrzebny czas na rozmowy, ale i wspólną zabawę.” Tak nowe wydarzenie w Gminie Kamieniec Ząbkowicki komentuje wójt Marcin Czerniec.

Do udziału w Święcie Tulipanów są zaproszeni hodowcy zainteresowani prezentowaniem swoich osiągnięć w uprawie tulipanów. Organizatorzy umożliwią zakup cebul przez uczestników Święta. Zaproszeni są także Wydawcy broszur i książek o tulipanach w celu prezentacji i sprzedaży swoich publikacji. Równocześnie wydarzenie jest tak zaplanowane, aby mieszkańcy i goście Gminy Kamieniec Ząbkowicki mogli spędzić ostatni majowy weekend w klimacie miłej zabawy.

Serdecznie zapraszamy na I Święto Tulipanów w dniach 30 i 31 maja 2015 r. Cała impreza toczyć się będzie na terenie Pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Szczegółowy program znajdziecie Państwo na plakacie.

Wiosna Tulipanów_02

Zadanie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, oś IV LEADER, działanie 431 „Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja”.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2007-2013 — Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi