Po zwycięstwie w Finale Strefy Wałbrzyskiej uczniowie Gimnazjum Publicznego im. A. Mickiewicza w Kamieńcu Ząbkowickim w składzie: Paweł Janik, Dariusz Mieszkalski, Grzegorz Makuch, przygotowani przez Annę i Piotra Jabłońskich, zmierzyli się w Finale Wojewódzkim z drużynami ze strefy jeleniogórskiej, wrocławskiej, legnickiej w Ogólnopolskim Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Konkurs odbył się 15 maja 2015 r. we Wrocławiu i obejmował takie konkurencje jak: testy wiedzy, jazdę po  miasteczku ruchu drogowego, jazdę na torze sprawnościowym, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Po podsumowaniu wyników w tych konkurencjach uczniowie z Kamieńca Ząbkowickiego mieli taką samą ilość punktów, co drużyna z Wiadrowa (strefa legnicka).

Niestety, na Mistrzostwa Polski może jechać tylko jedna drużyna. Wg regulaminu turnieju zwycięża ta drużyna, która najlepiej napisze testy. Obie drużyny miały taką samą liczbę punktów. Wzięto więc pod uwagę następną konkurencję jazdę po miasteczku ruchu drogowego. Tutaj również był remis. O zwycięstwie Wiadrowa zadecydował zaledwie 1 pkt na torze sprawnościowym, bo konkurencję w udzielaniu pierwszej pomocy wygrała kamieniecka drużyna. Ostatecznie gimnazjaliści z Kamieńca Ząbkowickiego zajęli II miejsce. Gratulujemy sukcesu w tak wyrównanej walce.