Centrum Integracji Społecznej Gminy Kamieniec Ząbkowicki zorganizowało spotkanie walentynkowe dla dzieci z Przedszkola Nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor Elżbieta Kokoszka, witając wszystkich zgromadzonych, w tym: wójta Gminy Marcina Czernieca, kierownika Centrum Integracji Społecznej Roberta Błasika z zespołem pracowników, którzy przygotowali zabawy dla dzieci, nasze kochane przedszkolaki oraz panie wychowawczynie. W tym wielkim dniu świętego Walentego życzyła: „by na wszystkich buziach uśmiech zagościł, bo nie ma nic piękniejszego od przyjaźni i miłości”. Następnie głos zabrał wójt Marcin Czerniec życząc udanej zabawy i aby ten dzisiejszy dzień miłości wszyscy spędzili w wielkiej radości. Powiedział także, „Niech marzenia, które każdy chowa w ukryciu niech wyznaczą drogę szczęścia w życiu każdego”.

W tym dniu bawiliśmy się w specjalnie na tę okazję udekorowanej sali. Najmłodszym zapewniono mnóstwo atrakcji, przeprowadzono wiele zabaw i konkursów, które były prowadzone przez zespół Centrum Integracji Społecznej pod kierownictwem Roberta Błasika. Odbyło się malowanie twarzy dla wszystkich chętnych dzieci, kolorowanie ciekawych obrazków – postaci ze znanych bajek, zabawy w kole, zabawy z balonikami, degustacja sałatki owocowej, którą dzieci mogły sobie samodzielnie nałożyć w nowo otwartej kuchni CIS i przy okazji ją zwiedzić. Nie zabrakło długiego, rozbawionego pociągu. Podczas zabawy rozbrzmiewały rytmy muzyki disco, przy której przedszkolaki bawiły się znakomicie. Dzieci wysłuchały też krótkiego wierszyka o Walentynkach, rozmawialiśmy o zwyczajach walentynkowych i tradycji obchodzenia tego święta. Następnie wszyscy zostali obdarowani, przez panią dyrektor przedszkola i nauczycielki, walentynkowymi serduszkami z małą słodkością. A na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, które będą nam wszystkim przypominać o wspaniale spędzonych Walentynkach i mamy nadzieję na tak miłe spotkanie również w następnym roku.

Bardzo serdecznie dziękujemy panu Robertowi Błasikowi i zespołowi Centrum Integracji Społecznej za życzliwość i pomoc w zorganizowaniu tego szczególnego dnia, miłego i ważnego dla wszystkich.