Za nami nocne zwiedzanie miejsca nasączonego historią i pełnego tajemnic, jakim jest Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim.

Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim to perła architektury, która kryje wiele tajemniczych historii i legend. Podczas niedawnego nocnego zwiedzania mieliśmy okazję odkryć mniej znane zakamarki pałacu, które za dnia są zazwyczaj ukryte przed oczami zwiedzających. Przeszliśmy przez piękne sale i korytarze. Poznaliśmy także niezwykłe opowieści związane z pałacem i jego dawnych mieszkańców

Była to wyjątkowa okazja, by odkryć niezwykłość kamienieckiego pałacu i po zmroku poznać jego fascynujące wnętrza. Mogliśmy także w niesztampowy sposób zgłębić biografię Marianny Orańskiej i jej wpływ na to miejsce. Nie zabrakło także również legend i opowieści ludowych krążących wokół pałacu.

Dziękując za liczną obecność i wspólną podróż przez historię Pałacu Marianny Orańskiej zapraszam do obejrzenia krótkiej filmowej pamiątki z tego niecodziennego spaceru – mówi burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego Marcin Czerniec.