Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie artystyczne: Warsztaty rzemiosła artystycznego „Malowanie na szkle” w ramach cyklu „Spotkajmy się u Marianny”.

To niepowtarzalna okazja, aby poznać tajniki tej wyjątkowej techniki i stworzyć własne, niezwykłe dzieło sztuki. Prowadzenie: Bogusława Cwek – nauczyciel z 42-letnim doświadczeniem, instruktor-plastyk, a także prezes Stowarzyszenia „Kolorowe Kredki”. Pani Bogusława jest nie tylko nauczycielem, ale również artystą, który tworzy scenografię do wydarzeń kulturalnych i działa na rzecz rozwoju kreatywności u dzieci i dorosłych.

„Malowanie na szkle” to wyjątkowa okazja, aby poznać tę niezwykłą technikę, zainspirować się postawą Marianny Orańskiej jako osoby przedsiębiorczej i aktywnej oraz stworzyć własne dzieło sztuki. Warsztaty są również doskonałą okazją do integracji społecznej w przepięknej przestrzeni pałacowej.

Odkryj tajemnice techniki „Malowania na szkle” To sztuka, która towarzyszy nam od czasów starożytnych, a w Polsce rozkwitła szczególnie w Krakowie, Poznaniu i Wilnie. Przywożono tu szkło malowane również z Niemiec. W XIX wieku malowano na szkle naczynia, takie jak kufle, puchary, kubki i szklanice cechowe. Dzisiaj wiele tych dzieł znajduje się w Muzeum Sztuki Tatrzańskiej w Zakopanem. Historia „Malowania na szkle” nie skończyła się tam. W XXI wieku tradycja ta nadal trwa. Malowane wyroby ze szkła to prawdziwe dzieła sztuki, które zawsze fascynują odbiorców.

Podczas naszych warsztatów „Malowania na szkle” pod czujnym okiem instruktora tworzyć będziecie płaskie witraże i obrazy, inspirowane pięknem Pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim oraz jej ulubionymi kwiatami – tulipanami i tulipanowcami. To nie wszystko! Na początek zdobędziecie podstawową wiedzę o sztuce, zasady tworzenia kompozycji statycznych i dynamicznych, techniki malarskie, sposoby eksponowania dzieł, oraz zgłębicie główną tematykę – technikę „Malowania na Szkle”. Zapraszamy! Dołącz do naszych warsztatów i odkryj artystę w sobie. Zarejestruj się na: https://palacmarianny.com.pl/wydarzenia/.

Warsztaty rzemiosła artystycznego „Malowanie na szkle” w ramach cyklu „Spotkajmy się u Marianny” – sobota – 21 października 2023 – godz. 10:00 – 14:00 – Stajnia Pałacu Marianny Orańskiej – Kamieniec Ząbkowicki – projekt „Nowa jakość zwiedzania w romantycznym zespole pałacowo-parkowym w Kamieńcu Ząbkowickim” jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG i Funduszy norweskich