Gdy zapada mrok, gdy nastaje noc, gdy jest ciemno – wszystko wygląda inaczej, a wyobraźnia podsuwa niespodziewane skojarzenia i dostarcza niezwykłych emocji.

Tak właśnie było, gdy tydzień temu Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim – nocą – ożył. Tak stało się za sprawą osób, które licznie przybywającym tu turystom wykreowały nocne zwiedzanie w aurze niesamowitych postaci, świateł i dźwięków, a przede wszystkim widzianych inaczej, niż zwykle, przestrzeni wewnątrz i wokół Pałacu.

Bez wątpienia taki spacer był nie tylko turystyczną atrakcją, ale też był swego rodzaju zanurzeniem w tajemniczości i niepowtarzalności miejsca, które powstało przed dziesiątkami lat, które przez ten czas mniej lub bardziej ulegało wiatrom historii, a współcześnie znów staje się coraz piękniejsze. Noc podkreśla ten urok architektury i przyrody otaczającej perłę Dolnego Śląska, jakim jest Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim.

Zapraszam do obejrzenia filmowej reminiscencji z nocnego zwiedzania Pałacu. To kolejny materiał w cyklu „Pałac Marianny Orańskiej – odkryj jego czar” – zachęca burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego Marcin Czerniec.