Trwa inwestycja, jaką jest budowa kolejnego w Kamieńcu Ząbkowickim budynku mieszkaniowego. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się tutaj jesienią 2023 r.

Drugi 12-rodzinny budynek powstaje przy ul. Parkowej. Inwestycja jest realizowana dzięki dofinansowaniu, jakie uzyskaliśmy od Banku Gospodarstwa Krajowego w kwocie ponad 3 000 000 zł. Należy docenić fakt, że przyszli mieszkańcy nie ponoszą istotnej części kosztów budowy, co z pewnością przybliża nasz samorząd do zaspokajania tej ważnej potrzeby rodzin, jaką jest mieszkanie.

Łącznie na wybudowanie 12 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 650 mkw. wydamy prawie 4 000 000 zł, z czego 85% kosztów kwalifikowanych pokryjemy dzięki środkom BGK. Jeśli tak korzystna polityka utrzyma się w kolejnych latach, będziemy mogli w przyszłości podejmować następne takie projekty.

Wszyscy chcemy, aby Gmina Kamieniec Ząbkowicki była domem dla rodzin, a mieszkanie jest ważnym warunkiem planowania przyszłości młodych ludzi. Dlatego jako samorząd pracujemy nad tym, by warunki sprzyjały lokowaniu się u nas – podsumowuje burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego Marcin Czerniec.