W tym roku za pracę rolników i obfite tegoroczne plony dziękowaliśmy w sołectwie Doboszowice.

Dożynkowe obchody rozpoczęły się od Mszy św. w kościele pw. św. Mikołaja w Doboszowicach. Następna część uroczystości odbyła się na pobliskim boisku, gdzie zaprezentowane zostały piękne wieńce dożynkowe z sołectw i działkowców Gminy Kamieniec Ząbkowicki.

Wspólnie z Gospodarzami Dożynek, burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego Marcin Czerniec oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Bernadeta Chodasewicz dziękowali rolnikom naszej Gminy za ich wymagającą wielu poświęceń codzienną pracę. Podzieliliśmy potem chleb wypieczony z zebranych w tym roku ziaren pomiędzy wszystkimi przybyłymi na Święto Plonów. W uroczystościach dożynkowych wziął udział poseł Marcin Gwóźdź, który również w serdecznych słowach zwrócił się do wszystkich pracujących na roli.

 

Tego dnia i wieczoru nie mogło zabraknąć czasu na wspólną radość. Najpierw były występy gminnych zespołów „Starczowianie” i „Ożaranki”, zawody sprawnościowe pod hasłem „Najlepsze sołectwo w gminie” i inne konkursy. Była też pora na zabawę taneczną i mnóstwo spotkań.

Bardzo dziękuję wszystkim Organizatorom i Uczestnikom Gminnych Dożynek. Mam pewność, że taki dzień pozostaje na długo w naszych wspomnieniach i wzmacnia nas, jako lokalną społeczność. Pozostaję z niezmiennym szacunkiem wobec Rolników, którym dziękujemy za każdy bochenek chleba, i którym życzymy, aby mimo rozmaitych przeciwności doświadczali satysfakcji ze swojej pracy – podsumował Święto Plonów 2022 burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego Marcin Czerniec.