Klasy siódme (7B i 7C) Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim wybrały się na zdobywanie szczytu Śnieżnika

W towarzystwie przewodnika górskiego pana Grzegorza klasy rozpoczęły wycieczkę w Kletnie – wsi położonej w głębokiej dolinie rzeki Kleśnicy u podnóża Śnieżnika, gdzie znajduje się Jaskinia Niedźwiedzia. Celem wyprawy był Śnieżnik (1425 m. n.p.m.) – najwyższy szczyt Masywu Śnieżnika oraz w polskich Sudetach Wschodnich. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć na samej górze, wycieczka udała się do schroniska PTTK „Na Śnieżniku” im. Zbigniewa Fastnachta. Schronisko położone jest na wysokości 1218 m n.p.m., na zachodnim stoku Śnieżnika, na obszernej Hali pod Śnieżnikiem. Schronisko zostało wybudowane z inicjatywy księżnej Marianny Orańskiej w 1871 r. To ważne, bo Kamieniec Ząbkowicki jest niewątpliwie bardzo związany z postacią niderlandzkiej księżnej.

Po ognisku i zjedzeniu kiełbaski, klasy zeszły malowniczym szlakiem prowadzącym do miejscowości Międzygórze. Tam Uczniowie swoja wycieczkę zakończyli na atrakcyjnym jedzonku w popularnej sieciowej restauracji, a potem zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy cali powrócili do domów.

Wycieczka odbyła się pod opieką wychowawców klas Lidii Jagody pani Agaty Olewicz, a także rodziców: Renaty Wojciechowskiej, Katarzyny Klimczak, Sylwii Demidowicz i Eweliny Jaroszuk. Wychowawczynie klas dziękują rodzicom za opiekę nad uczniami podczas wycieczki oraz przewodnikowi za profesjonalizm i wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę.