W Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim odbył się uroczysty apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Na scenie pojawili się uczniowie niemal ze wszystkich klas, którzy z przejęciem recytowali utwory patriotyczne, przypominali wydarzenia z kart naszej trudnej i chwalebnej historii, śpiewali o miłości do Ojczyzny i wolności. Te wyjątkowe prezentacje były wzbogacone występami chóru szkolnego. Wzruszające widowisko zostało przygotowane przez Sylwię Grot przy współpracy Aleksandry Rembiasz, Bernadety Tajki i Wioletty Ciborowskiej.

Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli widowisko, a na twarzach gości i nauczycieli oraz rodziców widoczne było wzruszenie. Takie wyjątkowe chwile pokazują, jak żywa jest nasza pamięć o historii polskiego narodu. Wyjątkową atmosferę podkreślili jeszcze soliści: Zuzia Dziatczyk, Krzysiu Jakimiszyn, Zuzia Stefaniuk, Karolina Poprzeczka. Wielkie wrażenie na zebranych widzach zrobił też układ taneczny z flagami, przygotowany do piosenki zaczynającej się od wymownych słów: „Moja Ojczyzna, moja Polska, Moja Ojczyzna to mój dom…” Występ został zwieńczony melodią zagraną na skrzypcach przez Lenkę Łuczak.

Tym razem do patriotycznych występów uczniów został dodany wyjątkowy akcent poświęcony Ukrainie – wśród naszych uczniów są też uczniowie z Ukrainy. Wszystkich nas łączy pragnienie pokoju i wolności, o której tak pięknie zaśpiewali Gabrysia Ciapka i Mateusz Wilman: „Wolność to ta najjaśniejsza z gwiazd…”

Dyrektor Bożena Kołodziej, podsumowując apel, który odbył się 28 kwietnia br., powiedziała, że był on piękny, patriotyczny i poruszający. Wszyscy potrzebowaliśmy powrotu do wspólnego przeżywania wyjątkowych chwil w naszej szkolnej społeczności, która stanowi naszą ostoję, jest częścią Małej Ojczyzny, uczy patriotyzmu i wspiera wychowanie młodych ludzi. Po tych wzruszających chwilach nastąpił czas pochwał i świętowania sukcesów. Dyrektor szkoły wręczyła nagrody zwycięzcom konkursów: Konkurs o Bolesławie Chrobrym – patronie szkoły oraz Konkurs Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.