Do Państwa rąk trafia pierwsze w tym roku wydanie „Wiadomości Kamienieckich”.

  • Po dwóch latach zmagań z pandemią koronawirusa, stanęliśmy przed kolejnym dramatem – wojną w Ukrainie. Gmina łączy się w działaniach wspierających naszych sąsiadów, dlatego trwa m.in zbiórka rzeczy najbardziej potrzebnych dla uchodźców.
  • Uzyskaliśmy informacje o kolejnych środkach, dzięki któremu zakończymy żmudny proces odbudowy Pałacu w Kamieńcu Ząbkowickim. Będzie to możliwe w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład. Trwają też ostatnie prace porządkowe po zakończeniu rewitalizacji oficyny Pałacu. Prace zostały wykonane w ramach dużego projektu transgranicznego prowadzonego w partnerstwie z gminą Złoty Stok i Bila Voda w Czechach.
  • W Kamieńcu Ząbkowickim dziękowano ks. Wojciechowi Dąbrowskiemu za 9-letnią posługę duszpasterską, przywitano też nowego proboszcza księdza Wojciecha Zmysłowskiego. W marcu odbyło się uroczyste otwarcie tzw. zdalnej wieży widokowej w Sosnowej. To finał polsko-czeskiego projektu, jaki realizowały parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kamieńcu Ząbkowickim i siostrzana parafia pod tym samym wezwaniem w czeskim Neratovie.
  • Ponad 1,3 miliona złotych otrzymała gmina Kamieniec z Funduszu Dróg Samorządowych na remont ulic osiedla XXX-lecia, Basztowej oraz drogi od szkoły podstawowej nr 1 aż do osiedla Przylesie. Dofinansowanie wynosi 80% kosztów inwestycji. Prace mają zostać ukończone późną jesienią tego roku.
  • Trwają dyskusje nad wyborem trasy, którą przebiegać będzie obwodnica Złotego Stoku. Częściowo droga ma przebiegać przez teren gminy Kamieniec Ząbkowicki w pobliżu miejscowości Ożary. Gmina Kamieniec również przygotowuje się do budowy swojej obwodnicy.
  • Niezwykła jest historia cennego obrazu, który po II wojnie został zrabowany ze składnicy z Kamieńca Ząbkowickim.
  • podsumowaniu roku 2021 i planach na rok 2022 dyskutowano podczas zebrań Ochotniczych Straży Pożarnych.

Zachęcamy do lektury „Wiadomości Kamienieckich”.