Rozegrany został drugi turniej siódmej edycji Grand Prix Radkowa i Ziemi Kłodzkiej organizowany przez Uczniowski Klub Szachowy Giecek Radków w Hali Sportowej w Ścinawce Średniej.

Prawo startu w turnieju mają wszyscy chętni, którzy grają na dystansie 7 rund tempem 10 minut + 5 dodatkowych sekund za każde posunięcie dla zawodnika.  Turniej rozgrywany był 19 września 2020 r. w dwóch grupach: OPEN A dla wszystkich chętnych, zgłoszony do FIDE (szybkie) i OPEN B dla dzieci i młodzieży do 16 lat.

W turnieju wzięło udział 70 szachistów i szachistek w tym reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim: Gabrysia Piwińska (kl.7a), Antek Krzywak (kl. 6a), Olek Gnaczy (kl. 3a), Karol Piwiński (kl. 2a) i Franciszek Michalik (kl. 2b). Reprezentanci SP 1 Kamieniec Ząbkowicki grali w OPEN B, gdzie do rywalizacji stanęło 34 szachistów.

Pierwsze zawody rozegrane po kilkumiesięcznej przerwie były udane dla naszych szachistów, którzy zaprezentowali dobrą formę:

  • Antek Krzywak (6 pkt.) – 1 miejsce w turnieju i 1 miejsce w kat. chłopców do lat 12,
  • Gabrysia Piwińska (6 pkt.) – 2 miejsce w turnieju oraz 1 miejsce w kat. dziewcząt do 12 lat,
  • Olek Gnaczy (4 pkt.) – 12 miejsce w turnieju i 2 miejsce w kat. chłopców do lat 10,
  • Karol Piwiński (4 pkt.) – 25 miejsce w turnieju i 5miejsce w kat. chłopców do lat 8,
  • Franek Michalik (3 pkt.) – 29 miejsce w turnieju i 6 miejsce w kat. chłopców do lat 8.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Szczegółowe informacje i wyniki można znaleźć na stronie  http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_2919/results.html?l=pl&tb=2_