.Szanowni Państwo,
Stoimy wobec poważnego zagrożenia pandemicznego, jakim jest rozprzestrzeniający się koronawirus. Nasza odpowiedzialna postawa, zachowanie zdrowego rozsądku oraz przestrzeganie instrukcji służb medycznych i sanitarnych, mogą ograniczać ryzyko i niepokój wynikające z zaistniałych okoliczności.
Zgodnie z decyzjami Rządu RP przez najbliższe dwa tygodnie zawieszona jest działalność placówek oświatowych, instytucji kultury i sportu. Apele o ostrożność są skierowane szczególnie do seniorów i osób chorych, aby unikały skupisk i ograniczały przebywanie w miejscach publicznych. Nie mniej ważne jest przestrzeganie zasad higieny i innych reguł minimalizujących ryzyko zarażenia.
W razie potrzeby interwencji wobec obawy o stan zdrowia własny lub innych osób należy przestrzegać procedur, aby nie narazić nikogo na niepotrzebne i dotkliwe komplikacje.
Do Rodziców kieruję serdeczną prośbę, aby Wasze dzieci spędzały czas w domu i unikały spotkań poza domem. Czas bez planowych zajęć w przedszkolach i szkołach – miejmy nadzieję – nie potrwa długo, ale nie może być traktowany jako „dodatkowe ferie”.
Proszę śledzić komunikaty oficjalnych instytucji rządowych podawanych przez media oraz inne informacje publikowane przez organy administracji publicznej. Zapewniam, że w ramach możliwości i kompetencji naszego samorządu również podejmujemy działania mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się niebezpiecznego wirusa.
Marcin Czerniec
Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki