Jednym z punktów wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na Dolnym Śląsku był Kamieniec Ząbkowicki.

8 lutego 2020 r., po przybyciu do Kamieńca Ząbkowickiego premier zwiedził Pałac Marianny Orańskiej. Mateusz Morawiecki z zainteresowaniem oglądał wnętrza zabytkowego obiektu, a także prezentacje ukazujące historię i walory architektoniczne oraz krajobrazowe zespołu pałacowo-parkowego. Podziwiał panoramę Kamieńca Ząbkowickiego i okolicznych miejscowości z tarasu pałacowego. Wpisał się także do księgi pamiątkowej.

W krótkim spacerze po głównej ekspozycji pałacowej szefowi rządu towarzyszył wójt Marcin Czerniec. Obecni też byli m.in.: szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów minister Michał Dworczyk, wiceminister klimatu Ireneusz Zyska, poseł Marcin Gwóźdź, wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa i wicemarszałek Dolnego Śląska Grzegorz Macko. Pan premier spotkał się także z radnymi i osobami zaangażowanymi w działalność samorządu gminy Kamieniec Ząbkowicki.

W trakcie briefingu dla mediów premier Mateusz Morawiecki powiedział m.in., że całe założenie pałacowo-parkowe „mogłoby obdarować swoją historią i pięknem resztę Polski” i nawiązał do historii tego miejsca. Zapewnił, że państwo polskie będzie wspomagać działania służące przywracaniu skarbów kultury materialnej do ich dawnej świetności. Pan premier, odnosząc się do wniosku Gminy Kamieniec Ząbkowicki z 24 stycznia 2020 r. zadeklarował rekomendowanie Radzie Ministrów RP podjęcie uchwały o nadaniu Kamieńcowi Ząbkowickiemu praw miejskich od 1 stycznia 2021 r. Podziękował wszystkim osobom, które włączają się w pracę na rzecz samorządu.

Premier Mateusz Morawiecki w minioną sobotę odwiedził także Złoty Stok, gdzie ogłosił rządowy program budowy 100 obwodnic, z których jedna powstanie właśnie w naszej sąsiedniej gminie. Z kolei w niedalekiej Niemczy zapowiedział odtworzenie linii kolejowej nr 310 łączącej Piławę Górną i Niemczę z Kobierzycami i docelowo Wrocławiem. Natomiast popołudniu uczestniczył w ceremonii podpisania umowy służącej rozwojowi obiektów sportów zimowych na Jamrozowej Polanie.