Turniej, którego organizatorem było Przedszkole Na Orlej Polanie odbył się w Ziębicach 16 listopada 2019 r. Do zawodów zgłosiło się 120 szachistów, których podzielono na trzy kategorie wiekowe: do lat 9, do lat 14 i open osobno dla dziewcząt i chłopców.

Turniej rozegrano na dystansie 7 rund tempem 15 minut na zawodnika w kategoriach do lat 9 i 14, natomiast w kategorii open grano tempem 10 minut plus 5 sekund na ruch. Szkołę Podstawową nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim reprezentowali: Gabriela Piwińska (kl. 6a) w kategorii dziewcząt do lat 14, Antoni Krzywak (kl. 5a) w kategorii chłopców do lat 14, Aleksander Gnaczy (kl. 2a) i Karol Piwiński (kl. 1a) w kategorii chłopców do lat 9.

Troje z reprezentantów kamienieckiej Jedynki (Gabrysia, Antek i Olek) zaprezentowało wysoką formę, która zaowocowała pięcioma wygranymi partiami z siedmiu rozegranych. Jednak na podium stanęła tylko Gabrysia Piwińska, która zajęła III miejsce w kategorii dziewcząt do lat 14. IV miejsce w kategorii chłopców do lat 14 zajął Antek Krzywak. W grupie chłopców do lat 9 Aleksander Gnaczy zajął X miejsce. Najniżej klasyfikowany z naszych reprezentantów Karol Piwiński z dwoma wygranymi partiami zajął dalsze miejsce.

Dziękujemy szachistom za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszego podnoszenia swoich umiejętności szachowych.