Smerfy z „Baśniowej Krainy” wybrały się na wycieczkę autokarową do Srebrnej Góry do wioski indiańskiej. Dzieci zostały przywitane przez wojownika w języku indiańskim i zaproszone do wspólnych zabaw.

Po posiłku wódz zabrał dzieci do części muzealnej, w której zgromadzono eksponaty będące replikami strojów i przedmiotów użytkowych wykorzystywanych przez Indian. Następnie na dzieci czekał tor sprawności: slalom między drzewkami, ruchomy most, linowy tor, skoki po małych pniach oraz strzelanie z łuku do tarczy i celowanie włócznią do bizona – kostki ze słomy. Test wszyscy zdali celująco, dlatego wódz zaprosił wszystkich do tipi. W namiocie leżały skóry zwierząt, a dzieci słuchały ciekawostek o życiu Indian.

Po wysiłku ruchowym – czas na posiłek – smaczne kiełbaski z ogniska. Były jeszcze inne atrakcje, tj. malowanie twarzy, zabawy w lisa. Na koniec dzieciaczki zakupiły sobie pamiątki, m.in. łuki, łapacze snów. Moc atrakcji i wrażeń, wspaniała majowa pogoda, ruch na świeżym powietrzu – to wszystko sprawiło, że nie chciało się wracać.