8 sierpnia 2015 r. Henryków ponownie stanie się miejscem spotkania biegaczy. To właśnie wtedy odbędzie się tam kolejna edycja Półmaratonu Henrykowskiego.

Zapisów można dokonywać już dziś. A jest o co walczyć! Półmaraton Henrykowski to impreza, w której mogą wziąć udział biegacze z całego świata. Jego trasa poprowadzi przez piękne zakątki Gminy Ziębice oraz część Gminy Przeworno. Tegoroczny bieg będzie już drugą edycją organizowaną przez Gminę Ziębice.

Uczestnicy Półmaratonu wystartują 8 sierpnia 2015 r. o godz. 10:00 spod okolic stacji PKP Henryków. Do przebiegnięcia będą mieli dokładnie 21,0975 km. Trasa Półmaratonu poprowadzi drogami brukowo-asfaltowymi przez takie miejscowości jak: Raczyce, Witostowice, Dobroszów, Ostrężną, Nowinę, Bożnowice, Jasienicę i Skalice. Linia mety będzie zlokalizowana przy boisku LKS “Henrykowianka” w Henrykowie. Warto dodać, że trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Organizatorzy biegu – Gmina Ziębice i Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach – przewidzieli dla zwycięzców atrakcyjne nagrody. Już 50 zł wpisowego umożliwia walkę o nagrody o łącznej wartości ponad 4000 zł. Dodatkowo każdy uczestnik biegu otrzyma medal bity specjalnie z okazji Półmaratonu. Szczegółowe informacje o zapisach znajdują się na stronie internetowej zawodów – pod adresem www.polmaraton-henrykowski.pl. Warto pospieszyć się z zapisami, gdyż od 15 lipca wysokość wpisowego wzrasta do 75 zł, a w dniu biegu – do 100 zł.

Szczegółowe informacje o trasie Półmaratonu, jego przebiegu, klasyfikacjach, zapisach i nagrodach, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z biegiem znajdują się na stronie www.polmaraton-henrykowski.pl Półmaraton jest też dostępny na Facebooku: https://www.facebook.com/polmaratonhenrykowski2015